baca_bDoğalgaz hidrojen doygunluk oranının en yüksek fosil yakıttır. Hidrojen elementi su buharının anasıdır. Bu nedenle, doğalgazın yakılması ile olusan duman içindeki su buharı diğer yakıtlara göre çok yüksektir. Su buharı moleküllerinin gözle görülmez bir sekilde, yapı malzemeleri gözeneklerine sızma ve bu malzemeleri delip geçme gücü çok yüksektir. SU BUHARI GEÇİS ÖZELLİĞİ olarak bilinen bu fark nedeniyle; baca duvarına bitisik diğer mahallere kolayca sızabilmekte, duman içinden 60°C’ı n altında yoğusmakta ve beraberinde sürüklediği gazları içinde mas ederek pH değeri 2.5-4.5 arasında değisen asit çözeltisi olusturmaktadır. buda bina ve baca kısımlarına öenmli zaralar vermektedir.
Bu yüzden Doğalgaz Baca sistemleri önemlidir. Bina ve Konutlarınızın kullanım ömrü için doğalgaz bacalarınızı işin uzmanına yaptırın. Baces sizlere doğalgaz baca sistemleri konusunda çözüm ve hizmet sunmaktadır.

Doğalgaz ile çalışan cihazların atık gaz egzostunu, binalardaki mevcut baca şaftına bağlayan ve şaft içine kurulan sistemlerdir.

316 L paslanmaz çelikten imal edilen, BCC – A ve BCC – B ticari model bacalar, özel olarak tasarlanmış muf sistemi ve bağlantı kelepçesi ile baca birleştirmelerinde ve sızdırmazlıkta mükemmel çözümler sunmaktadır.
Paslanmaz çelik taşıyıcı “Baca Desteği” ile uzun yıllar sorunsuz kullanım sağlamaktadır.
Özel tasarım yağmura karşı korumalı ve rüzgar kuşaklı baca şapkaları ile verimli ve sorunsuz baca çekişi sağlamaktadır.
Tek cidarlı baca sistemlerimiz ; Ø 130 – Ø 400 mm aralığı’nda, 0,60 mm et kalınlığı’nda, Ø 400 – Ø 500 mm aralığı’nda, 0,80 mm et kalınlığı’nda olmak üzere, üflemeli ve atmosferik sistemler için negatif, kaskad sistemler için pozitif basınçlı baca uygulamalarında kullanılır.

DOĞALGAZLI SİSTEMLER İÇİN BACALAR
Doğalgazın yanması sonucu ortaya çıkan su buharı ve asit içerikli atık gaz AISI 316 L Kalite paslanmaz çelikten (Kimyasal özelliği itibariyle en ideal metaldir) yapılmış baca ile atmosfere yönlendirilmelidir. Palmiye Enerji ve Baca Sistemleri’nin ürettiği bacalar bu tipteki uygulamalar için özel olarak dizayn edilmiştir.Bacalar, paslanmaz sacdan çaplara göre 0.60mm, 0.80 mm ve 1mm kalınlıklarda üretilmektedir.Kalite kontrollü bant sisteminde uzman ekip tarafından projesine göre bilgisayar destekli üretim yapılmaktadır.Yarı mamülün girişinden baca montajına kadar bütün proses Fabrika İmalat Kontrol Sistemine (FYK) uygun şekilde kalite kontrolden geçmektedir.
1- Tek Cidar Bacalar/ Epsilon Serisi/ (Λ)

Genel olarak şaft içi uygulamalarda tercih edilir, şaft içinde ısınan hava boşluğu bacada izolasyon şartını ortadan
kaldırmıştır.Baca bağlantıları yine paslanmaz çelikten bağlantı kelepçeleri ile gerçekleştirilir.

2 – Çift Cidar Bacalar

a) Alüminyum Sac Kaplamalı Bacalar/ Delta Serisi/( Δ)
b) Paslanmaz Sac Kaplamalı Bacalar/ Sigma Serisi/( Σ)

Kazandan çıkan su buharı içeren atık gaz, en az yoğuşma ile bacadan atılmalıdır.Bu nedenle bu sınıftaki bacalarımızda izolasyon ve izolasyon ceketi kullanılmaktadır.Yine bu ürünlerde 30-100mm taşyünü kullanılmaktadır.Delta serisi bacalarda dış cidar olarak 0.60mm DIN Al 99,8 kalite gofrajlı alüminyum, Sigma serisi bacalarda ise SAE 304 L paslanmaz sac kullanılmaktadır. Yine siparişe göre dış cidar galvaniz ve bakır olarak imal edilebilmektedir. İki cidar arasynda ısı transferi yoktur.