tekcidarlibacaSistem elemanları, modern enerji tasarrufu sağlayan gaz veya fuel oil yakıtlı sistemlerden yoğun su buharı içeren atık gazın atımı sırasında atık gazın duman kanalı üzerindeki yıkıcı etkilerini önlemek için kullanılır. Gaz, sıvı, ve katı yakıt türleriyle çalışan ısıtma ünitelerinin atık gazlarını atmosfere güvenli bir şekilde iletilebilmesi için geliştirilmiştir.
Tek cidarlı baca sistemi bileşenleri ısıtma cihazlarının modernizasyonunu kolaylaştırır. Isıtma ünitelerinin spesifik bilgilerine göre  Çelik Baca Sistemleri et kalınlıklarını arttırılarak veya malzeme türü değiştirilerek farklı yakıt tiplerinde de kullanılabilmektedir.
Yüksek hassasiyette üretilen baca modülleri tig kaynak tekniği kullanılarak kaynatılmıştır. Modüller 60 mm muf geçme özelliği sayesinde çok iyi derecede sızdırmazlık ve stabilite sağladığı gibi montaj kolaylığıda sağlamaktadır.

ek cidarlı bacalar kombi, kaskat sistemi veya kazan bağlantılarında kullanılır. Tek Cidarlı bacalar her çeşit yakıtlarda kullanılabilir. İç cidar malzemesi 316L kalitede paslanmaz çeliktir. Ortam durumuna bağlı olarak Çift cidarlı baca yapılabilmektedir. İç cidar malzemesi 316L Kallite paslanmaz çelik ve Dış cidar malzemesi isteğe bağlı olarak alüminyum veya paslanmaz kullanılabilmektedir.
İmalatı yapılan bacalar sürekli TIG kaynağı ile imal edilmekte olup sızdırmazlık Sağlamaktadır.
Tüm Paslanmaz Çelik Baca Ürünlerimiz TSE sertifikasına sahiptir. Ayrıca Ce, EN, DIN vb. uluslararası norm ve sertifikalarına da sahiptir. Ayrıca Ürünlerimiz tüm gaz kuruluşları tarafından kullanım onayına sahiptir.
Tek Cidarlı Baca sistemi, yapı içerisindeki baca gazı sıcaklığı düşük yakma sistemleridir.Tuğla baca kılıf olarak kullanılır. AISI 316 L kalitede paslanmaz çelikten, argon kaynaklı olarak imal edilmektedir. Düşey yük alt ana taşıyıcı üzerinde taşınır ve modüller birleştirme kelepçeleri ile birleştirilirler ve montajı son derece kolaydır.
Ayrıca ısıl genleşmeleri karşılayacak ayarlanabilir parçalar, düşey yükü karşılayacak ara taşıyıcılar ve bacaların rijitliğini sağlayan duvar tip tutucu kelepçeler belirli mesafelerde kullanılmaktadır. Tek cidar baca sistemlerinde ısıl geçirgenlikler yüksek olduğundan ısı kayıpları söz konusudur ve bu çekişine negatif yönde etki etmektedir.
Yüksek kalitede sürekli kaynak teknolojisi ile üretilen bacalar negatif basınçlı sistemlerde muflu geçme ve pratik baca kelepçesi ile kolay ve güvenilir montaj imkanı sağlar. Pozitif basınçlı sistemlerde muf içinde kullanılan özel conta ile sızdırmazlık sağlanmıştır.
Çift Cidarlı Bacalar, Kullanım alanı katı,sıvı ve gaz yakıtlı kazanlar.Bacalar, ısı ve basınç farklılıklarıyla çalışırlar. Burada temel kural gaz temasına haiz olan yüzey ısısının, atık gaz atmosfere atılana kadar yoğuşma sıcaklığının altına düşmemesini sağlamaktır. Bunu sağlamak içinde tüm baca sistemi Taş Yünleri ile izole edilerek korunur.
Ayrıca kullanılan izolasyon malzemelerini korumak ve güzel bir görüntü katmak amacı ilde üzerlerine kaplama malzemeleri kullanılarak ikinci bir cidar oluşturulur.
Bu tarz bacalar genellikle bina dışı uygulamalarda, büyük ve geniş şaftlarda, kendi kendini taşıyan ( flanşlı ) baca sistemlerinde konstrüksiyon yardımı ile taşınan baca sistemlerinde kullanılırlar.
Düşey yük alt ana taşıyıcı üzerinde taşınır ve modüller birleştirme kelepçeleri ile birleştirilirler. Muflu geçme seklinde imal edilen baca sistemlerinde montaj uygulamaları kolaydır. Hafifliği ve özel destek elemanları sayesinde montajı kolaylıkla yapılır, duvara sabitlenen montajlarda da rahatlıkla uygulanabilir.

Tek cidarlı baca sistemleri gaz ve sıvı yakıt türleri ile çalışan ısıtma ünitelerinin atıkgazlarını atmosfere iletmesi için geliştirilmiştir.

Baca sistemi genel olarak düz modül, Te modül, Temizleme kapağı, redüksiyon ve şapka elemanlarından oluşmaktadır. Paslanmaz çelikten, argon kaynaklı olarak imal edilmektedir. Pozitif basınçlı sistemlerde muf içinde kullanılan özel conta ile sızdırmazlık sağlandığı gibi montajı da kolay yapılmaktadır.